Зидан не исклучува трето враќање на клупата на Реал

Зинедин Зидан не исклучува можност по трет пат да стане тренер на Реал Мадрид.

Според „Атлетик“, повикувајќи се на извор од кругот на пријатели на Зидан, тренерот е отворен не само за соработка со француската репрезентација, туку и со Реал Мадрид, Јувентус и Марсеј.Враќањето во Реал Мадрид ќе бара соодветни околности. Покрај тоа, претседателот на Реал, Флорентино Перез ќе мора да направи некои отстапки. Зидан е подготвен да го преземе Марсеј доколку клубот напредува и е подготвен да се бори за трофеи.

Неколку пати Зинедин го одби ПСЖ. На неговото одбивање да соработува со парижаните минатото лето влијаеше тоа што имаше можност да го води францускиот тим. Но, како што е наведено, Зидан навистина не сака да соработува со ПСЖ, бидејќи го почитува и сака Марсеј.

Да напоменеме дека Зидан е роден во Марсеј, а во текот на кариерата играше за Каен, Бордо, Јувентус и Реал Мадрид.

Откако се повлече од функцијата менаџер на Реал Мадрид во мај 2021 година, Зидан е без работа. Работеше во Реал Мадрид двапати – од 2016 до 2018 година и од 2019 до 2021 година. Под негово водство, Мадрид ја освои Лигата на шампионите три пати, а исто така ја освои Ла Лига, Суперкупот на Европа, Суперкупот на Шпанија и Светското клупско првенство по два пати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...