Клоп: Нема да има трансфери за Ливерпул оваа зима

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека неговиот тим нема да се засили во зимскиот преоден рок.– Не се планирани промени за овој преоден рок, нема да има трансфери. Се е во ред со овој состав, изјави Клоп.

Тимот предводен од германскиот фудбалски стручњак на 29 јануари загуби на гости кај Брајтон во шеснаесетинафиналето на ФА Купот (1:2) и е елиминиран од турнирот.

Ливерпул е деветти на табелата во Премиер лигата со 29 бодови од 19 натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...