Алегри: Јувентус треба да размисли како да стигне до 40 бода

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри сака да избегне испаѓање од Серија А.- Во моментов постои факт дека ни се одземени 15 бода и треба да размислиме како да освоиме 40 поени и да избегнеме испаѓање. Иронично, но ова е тоа за што треба да размислиме на прво место, напредувајќи чекор по чекор. Сезоната е долга, го продолжуваме нашето патување. Ние сме во полуфиналето на Купот на Италија, а во Лига Европа исто така сакаме да одиме понатаму. Но, на се мора да одговориме со игра на теренот, без прибегнување кон изговори, изјави Алегри пред натпреварот со Салернитана.

Натпреварот со Салернитана е закажан за вечер во 20:45 часот.

Јувентус во моментов е на 13.место во Серија А со 23 бода, девет повеќе од екипите кои с ево зоната на испаѓање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...