Манчини има три италијански клуба во 1/4финалето на ЛШ, а максимум 7-8 Италијанци

Селекторот на Италија, Роберто Манчини се пожали на недостиг од италијански играчи во врвните клубови во Серија А.

- Ние, во италијанската репрезентација, сме уште полоши од Англичаните. Не знам зошто има толку малку напаѓачи, ние сме крајно ограничени во овој аспект. Три наши екипи стигнаа до четвртфиналето на Лигата на шампионите, но овие три екипи имаат само 7-8 вкупно Италијанци. Таква е реалноста.

Порано игравме фудбал по улица по 3-4 часа, а потоа одевме на тренинг. Сега нема такво нешто. И не случајно се појавуваат нови имиња во земји како Уругвај, Аргентина и Бразил, каде што се уште се игра многу на улиците, изјави селекторот на Италија.

Италија утре ќе ги одмери силите со Англија во првото коло од квалификациите за Евро 2024 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...