Мурињо за иднината во Рома: До понеделник сигурно останувам

Жозе Мурињо одговори на прашање за неговата иднина во Рома.

Тренерот на римјаните се огласи по финалето на Лига Европа со Севилја (1:1, 1:4 на пенали).

-Да, сигурно ќе останам до понеделник, рече Португалецот.

Рома на 4 јуни ќе игра против Специја во последното коло од сезоната во Серија А.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...