Реал сака да купи 18-годишен дефанзивец

Еден од главните проблеми на Реал Мадрид сезонава е дефанзивата, а причините се бројните повреди. „Кралскиот клуб“ прво остана без Едер Милитао, а потоа се повреди и Антонио Рудигер, а со поситни повреди се мачи и Дави Алаба.Па затоа раководството на шпанскиот фудбалски великан во летниот преоден рок е решено да инвестира во последната линија. Една од главните желби е младиот 18-годишен Французин, Лени Јоро.

Фудбалерот е под договор со Лил до летото 2025 година што значи дека има активна трансфер клаузула за негова слобода што би значела трансфер, во случајот на „Сантијаго Бернабеу“.

Наводно, на самиот стопер му било сугерирано да го одбие продолжувањето на договорот со актуелниот клуб за да може Реал да го доведе по пониска цена од онаа што моментално ја бара Лил. Таа изнесува 60 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...