Кејн го собори рекордот на Халанд во Бундеслигата

Фудбалерот на Баерн Минхен, Хари Кејн вчеравечер постигна гол против Бохум во 22. коло од германскиот шампионат.Англичанецот на гостувањето кај Бохум се запиша во листата на стрелците во 87. минута ублажувајќи го поразот (2:3) на неговиот тим.

За Кејн голот беше 25-ти на 22 натпревари во Бундеслигата. Тој ја достигна оваа граница побрзо од кој било друг во историјата на турнирот, соборувајќи го рекордот на поранешниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Ерлин Халанд (25 гола на 25 натпревари).

На оваа листа помеѓу првите пет стрелци се наоѓаат и: Уве Зелер (25 гола на 28 натпревари), Кристијан Милер (25 гола на 29 натпревари) и Лука Тони (25 гола на 33 натпревари).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...