Симеоне: Интер ја искористи нашата грешка

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се осврна на синоќешниот пораз од Интер.Шпанскиот претставник загуби во Милано со 1:0 во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите.

-Игравме многу добро. Бевме блиску до она кон што се стремевме - да го спречиме добриот напад на Интер. Поради тоа, противниците искористија бројни моменти кога губевме топки во транзиција, по што тие самите создаваа шанси. Ова е неверојатен аспект на фудбалот. Можете да подготвите тактики колку сакате, но на крајот се е д фудбалерите. И тоа се индивидуални поединци. Има добри моменти и има лоши. Денес Интер ја искористи нашата грешка, го цитира Симеоне прес-службата на УЕФА.

Реваншот ќе се игра на 13 март во Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...