Мбапе на заеднички оброк со Макрон и емирот на Катар

Претседателот на Франција, Емануел Макрон ги покани напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе и претседателот на парискиот клуб Насер Ал-Келаифи на оброк по повод приемот на емирот на Катар Тамим бин Хамад Ал Тани.Настанот ќе се одржи вечер во Елисејската палата, а може да присуствуваат и други играчи на ПСЖ, пренесува „Le Parisien“.

Претходно се дозна дека Ал-Келаифи ќе учествува во преговорите меѓу претседателот на Франција и емирот на Катар за примирје во Појасот Газа.

„L'Equipe“, повикувајќи се на некои извори, додава дека Ал Тани би можел да го искористи ова патување за да му упати нова понуда на Мбапе и да го убеди да остане во ПСЖ.

Шпанските медиуми претходно објавија дека Мбапе веќе одлучил да го напушти клубот на крајот на сезоната и да се пресели во Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...