Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Германскиот прволигаш Борусија Дортмунд нема шанси да го задржи Џејден Санчо, објави Скај Германија. Англичанецот е во сопственост на Манчестер Јунајтед, но во последните месеци играше на заем во „жолто-црниот“ состав. Тој забележа 21 настап и постигна 3 гола, играјќи клучна улога во пласманот во финалето на Лигата на шампионите, кое Борусија го загуби со 2:0 од Реал Мадрид.

Добрите игри на офанзивниот фудбалер ја наведоа управата да побара негов трансфер со траен договор, но од „Олд Трафорд“ инсистираат на најмалку 80 милиони евра - пари кои се премногу за вицешампионот на најпрестижното клупско натпреварување. .

-Тие прават се за да го задржат Санчо, но шансите се минимални. Борусија сака да понуди опција за продолжување на позајмицата, но засега нема успех. Се зависи од тоа дали Ерик Тен Хаг ќе го напушти Јунајтед и дали новиот тренер сака да го зачува Санчо, велат од германскиот медиум.

Ова не е прв престој на Санчо во Борусија Дортмунд. Неговата кариера започна токму на „Сигнал Идуна Парк“, играјќи таму во периодот 2017-2021 година. Запиша 137 натпревари и постигна 50 голови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...