Лејкерс убедливи против Њујорк, Оклахома по продолжение подобра од Бруклин

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс се вториот тим кој оваа сезона стигнаа до 30 победи. Тие утринава на домашен терен забележаа триумф над Њујорк никс со 30 поени разлика. Најдобар играч на мечот беше Леброн Џејмс со 31 постигнат поен.

И вториот НБА-тим од Њујорк, екипата на Бруклин нетс запиша пораз, откако по продолжение го загуби дуелот со Оклахома.

Резултати:

Кливленд – Детроит 113:115

Торонто – Портланд 99:101

Бруклин – Оклахома Сити 103:111 (по продолжение)

Мемфис – Минесота 119:112

Феникс – Сакраменто 103:114

ЛА Лејкерс – Њујорк 117:87.

Во Западната конференција води Лејкерс со биланс 30-7 (победи-порази), на Исток прв е Милвоки бакс со скор 32-6.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...