Вестбрук: Само 4-5 играчи заслужуваат свое име на патиките

Кошаркарот на Хјустон, Расел Вестбрук изјави дека само 4-5 играчи во НБА ги заслужуваат нивните персонализирани патики.– Ако сакате свои, персонализирани патики, не можете да бидете монотони. Долго време не ги заслужував моите персонализирани патики, но на крајот го направив својот пат, а сега ги имам. Јас сум реалист во ова прашање. Некои играчи добија персонализирани патики без причина. Како што вели Леброн Џејмс, прво мора да стекнете фан-база и, се разбира, вашата игра треба да зборува за вас. Мора да направите нешто освен кошарката. Мора да бидете „тој човек“. Денес, сите имаат персонализирани патики, изјави Вестбрук.

Прв во НБА лигата кој доби свои патики е легендарниот Мајкл Џордан. Тоа се случи во 80-тите години од минатиот век кога компанијата за спортска опрема ги промовира патиките „Ер Џордан“ или популарните „џорданки“ кои скоро секоја година излегуваат со нов модел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...