Детроит го претрпи петтиот последователен пораз

Кошаркарите на Детроит загубија на својот терен од Милвоки во еден од шестте НБА натпревари одиграни ноќеска. За Пистонс, овој пораз беше петти по ред.

Постигнати резултати:

Детроит – Милвоки 106:126

Атланта – Мајами 129:124

Чикаго – Шарлот 93:103

Филаделфија – Бруклин 112:104 (по продолжение)

Сакраменто – Мемфис 129:125

Голден Стејт – Хјустон 105:135.

Милвоки со биланс 47-8 (победи-порази) е прв на Исток, ЛА лејкерс водат во Западната конференција со ефект 41-12.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...