Дурант: Дури и да бев здрав, пак немаше да играм

Како што се очекуваше, sвездата на Бруклин Нетс, Кевин Дурант нема да учествува во плеј-офот на сезоната во Орландо. Ова се должи на повредата на Ахиловата тетива што крилниот напаѓач ја доби во минатогодишниот плеј-оф, но всушност, дури и без тоа, Дурант веројатно не би настапил годинава.Во интервју за „ЦиБиЕс Спортс“, двократниот шампион со Голден Стејт откри дека ситуацијата со коронавирусот ќе го спречила да замине за Орландо, дури и ако се опоравил и бил подготвен да игра.

– Во моментов се чувствувам како да веројатно немаше да играм заради многуте непознати страни околу оваа луда ситуација со сите овие нови случаи. Тоа е толку непредвидливо. Лесно е за мене сега да го кажам тоа затоа што сум повреден, но веројатно не би одел во Орландо, рече тој. Дурант

Неколку играчи веќе се откажаа од настап од последната фаза од сезоната, како што се Ејвори Бредли и Дејвис Бертанс.

Ситуацијата во Орландо не е воопшто розова поради бројните случаи на КОВИД-19 во последните денови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1789.- Граѓаните на Париз го освоија злогласниот...
1817.- Во Париз умре Мадам де Стал, француска...
1889.- Во Париз, во присуство на 335 делегати од...
1907.- Кај селото Ракле, Прилепско, на...