Пипен не е навреден од Џордан за „Последниот танц“

Поранешниот кошаркар на Чикаго булс, Скоти Пипен призна дека не му е лут на неговиот поранешниот соиграч Мајкл Џордан.Претходно во медиумите се појавија шпекулации дека Пипен е навреден поради начинот на кој бил претставен во документарната серија „Последниот танц“.

– Имаме одлична врска со Џордан, подобра од кога и да било. Ништо не е променето. Овој документарен филм не ги промени нашите односи. Ние ќе останеме пријатели засекогаш, изјави Пипен за тамошните медиуми.

Во шампионските времиња на Чикаго, Пипен беше секогаш во сенка на првата ѕвезда на тимот Мајкл Џордан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...