Дурант ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради повредената тетива

Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурант нема да игра против Сакраменто на средбата закажана за вечер по полноќ. Така, тој ќе го пропушти петтиот натпревар по ред поради истегнување на тетивата на левата нога.Откако пропушти три натпревари според барањата на протоколот за коронавирус во НБА, Дурант се врати на теренот на 13 февруари против неговиот поранешен тим Голден Стејт. „Нетс“ победија со 17 поени разлика, но Дурант повторно предвреме излезе со повреда на тетивата.

„Ѕвезденото трио“ на Бруклин нетс, Дурант – Ирвинг – Харден, одиграа заедно само седум натпревари

Бруклин со биланс 20 победи и 12 порази се наоѓа на второто место на табелата во Источната конференција од НБА лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...