Симонс го имаше својот прв тренинг со Сиксерс

Кошаркарот на Филаделфија, Бен Симонс, во текот на вчерашниот ден го имаше својот прв тренинг по подолга пауза.Тренерот на Сиксерс, Док Риверс, сè уште не е подготвен да даде точен датум кога Симонс ќе се врати во тимот.

– Сè уште не знам. Сакам да почекам и да видиме. Тој е во пристојна форма, но сепак не е во натпреварувачки ритам, рече Риверс.

Тренерот, исто така, истакна дека тимот не придава големо значење на враќањето на Симонс.

– Го запознавме со тимот како што обично правиме кога доаѓа нов играч или се враќа стариот. Направивме шега, истакна Риверс.

За потсетување, Симонс бараше да биде разменет во друг тим и го пропушти поголемиот дел од тренинг кампот пред сезоната. Минатата недела се врати во Филаделфија и се приклучи на тренинзите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...