Јокиќ: Направив глупав потег, се срамам

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ се извини за инцидентот со членот на Мајами хит, Маркиф Морис за време на натпреварот одигран ноќеска.

Јокиќ го удри противничкиот кошаркар од зад грб и беше исклучен.

– Тоа беше глупав чин. Се срамам. Жал ми е што се случи. Играа валкано против мене, морав да се бранам, но не требаше така да реагирам. Сè се случи во момент на емоции, истакна Јокиќ.

За потсетување, Морис намерно го фаулираше Јокиќ во центарот на теренот, по што Србинот, како одговор, го удри силно во грбот. Американецот заврши на подот, по што на носилки беше изнесен од теренот.

Од Мајами соопштија дека напаѓачот има повреда на вратот. Двајцата играчи добија втор степен неспортска грешка и беа исклучени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...