НБА: Дурант се врати на паркетот, Бруклин поразен

Моментално најдобриот кошаркар во НБА лигата Кевин Дурант го напушти ковид карантин и се врати синоќа во редовите на Бруклин, но не успеа да му помогне на водечкиот тим на Истокот да избегне пораз на домашен терен од Филаделфија (102:110).Дурант, кој изминатите десет денов беше во здравствено – безбедносен протокол, натпреварот го заврши со 33 поени, додавајќи шест скокови и четири асистенции.

Филаделфија до третиот триумф во низа ја предводеше Џоел Ембид со 34 поени.

Во преостанатите натпревари одиграни изминатата ноќ, шампионот Милвоки без проблеми го совлада Орландо на гостински терен со 136: 118, додека Вашингтон триумфираше над Кливленд со 110:93.

Дуелот меѓу Денвер и Голден Стејт беше 11. одложен натпревар сезонава во НБА лигата, откако домашниот тим немаше на располагање доволен број здрави кошаркари. Покрај тренерот Мелоун, во редовите на Денвер има тројца кошаркари, кои се Ковид – 19 протоколот, додека други шестмина се повредени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...