Дончиќ: Серијата со Феникс не е завршена

Најголемата ѕвезда на Далас маверикс, Лука Дончиќ, верува дека неговиот тим може да направи пресврт во серијата со Феникс и покрај поразите на првите две средби во конференциското полуфинале од плејофот во НБА-лигата.

– Расположението е нормално. Многу од нашите играчи за прв пат се најдоа во ваква ситуација. На Феникс му требаат четири победи за севкупна победа, па серијата не е завршена. Се враќаме дома, имаме неверојатни навивачи, изјави Дончиќ.

Словенецот ноќеска постигна 35 поени, пет скока и седум асистенции, но и тоа не беше доволно Далас да го избегне поразот (129:109).

Следниот меѓусебен дуел е закажан за сабота во 3.30 часот на теренот на Далас.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...