Леброн потпиша нов договор со Лејкерс и побара од раководството засилувања во тимот

Големата НБА-ѕвезда Леброн Џејмс се обврза на соработка со Лос Анџелес лејкерс до 2025 година. За обновување на договорот кошаркарот ќе добие 97 милиони долари.Според инсајдерот Шамс Чаранија продолжувањето на договорот го прави Леброн најплатен играч во историјата на НБА-лигата со вкупна плата во кариерата од 532 милиони долари.

Претходниот рекорд го држеше играчот на Бруклин, Кевин Дурент со 508 милиони долари.

Џејмс е во Лејкерс од 2018 година. Во 2020 година, тој му помогна на тимот од Калифорнија да ја освои својата 17. титула во НБА.

Џејмс побара од раководството да го засили тимот и да го ангажираат Кајри Ирвин. Досега Лејкерси направија само неколку аквизиции на пазарот за слободни агенти. Клубот потпиша со Демијан Џонс и Марк Брајант, Хуан Тоскано-Андерсон и Лони Вокер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...