Дурант дебитира за Феникс на гостувањето кај Шарлот

НБА лигашот Феникс официјално објави дека нивниот нов играч, 34-годишниот Кевин Дурант, ќе дебитира за екипата на гостувањето кај Шарлот во ноќта меѓу среда кон четврток по средноевропско време.Дурант неодамна беше ѕвезда на голема размена во НБА лигата и од редовите на Бруклин се пресели во Феникс, а досега неговата премиера ја спречуваше повредата на лигаментите на десното колено поради која беше надвор од теренот од 8 февруари.

Доаѓањето на Дурант ги подгреа надежите на навивачите на Шарлот за освојување на шампионската титула оваа сезона во која нивниот тим во моментов е четвртопласиран во Западната конференција со 33 победи и 29 порази.

Дурант сезонава како играч на Бруклин на 39 натпревари имаше просек од 29.7 поени, 6.7 скокови, 5.3 асистенции и 1.5 блокади.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...