Лаури се надева дека следната сезона ќе се врати во почетната постава на Хит

Кошаркарот на Мајами, Кајл Лаури очекува да се врати во стартната петорка на тимот во новата сезона.За време на минатиот шампионат, Лаури пропушти еден месец поради повреда и го загуби местото во почетниот состав од Гејб Винсент, кој летото се пресели во Лејкерси. Тогаш 37-годишниот Кајл ја прифати улогата на резерва, но сега сака повторно да биде стартер.

- Со оглед на начинот на кој работам, очекувам да бидам стартер во новата сезона. Споелстра? Не, сè уште не сме разговарале со него за ова. Но, ќе направам се тимот да победува, рече Лаури.

Тренерот на Мајами, Ерик Споелстра сериозно ќе смета на Лаури во претсјоното првенство.

- Ми се допаѓа ставот на Кајл. Тој е важен дел од она што сакаме да го создадеме, рече тренерот.

Лаури е во Мајами хит од 2021 година. Претходно настапуваше за Торонто репторс, Хјустон рокетс и Мемфис Гризлис.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...