Kошаркарот на Мајами, Хајсмит предизвикал тешка сообраќајна несреќа

Кошаркарот на Мајами хит, Хејвуд Хајсмит се најде во непријатна состојба откако доживеал тешка сообраќајна несреќа.

Имено членот на Мајами не беше во комбинација за синоќешниот натпревар на неговиот тим против Сан Антонио Спарс, а причината е сообраќајната несреќа што ја предизвикал. Удрил во лице кое му помагало на друг возач заглавен на патот.

Локалните медиуми јавуваат дека жртвата е во тешка состојба и се здобила со делумна ампутација на ногата, додека НБА кошаркарот поминал без повреди.

Случајот го потврди и НБА-лигашот Мајами Хит од каде што се огласија со кратко соопштение.

- Известени сме дека Хајсмит доживеа сообраќајна несреќа на пат кон дома. Тој не беше во списокот на дуелот со Сан Антонио поради лични причини. Нашите срце се со оние кои беа повредени. Немаме дополнителен коментар во овој момент, стои во соопштението.

Тамошните медиуми објавија информација дека кошаркарот не бил под дејство на алкохол, наркотици или други психотропни супстанци.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....