Црвена ѕвезда сака да го врати Калиниќ

Претседателот на српскиот кошаркарски гигант Црвена ѕвезда, Небојша Човиќ ги истакна своите приоритети за летниот преоден рок.- Треба да го засилиме составот. Мора да составиме список. Можам да кажам дека сме многу заинтересирани за Никола Калиниќ. Работиме на неговото враќање. Не го продадовме Калиниќ, тој си замина така. Имаше договор по шемата „1+1“, а ние му доцневме 4 од 5 плати. Човекот чекаше, му ветивме, но не го одржавме ветувањето. И тој се пресели во Барселона. Работиме на неговиот трансфер, се разбира, нема да го киднапираме, го препознаваме фактот дека е играч на Барселона, изјави Човиќ.

Договорот на Калиниќ истекува по завршувањето на тековната 2023/24 сезона.

По 26 кола во Евролигата, Црвена ѕвезда е во долниот дел на табелата, на 16.место со 10 победи и 16 порази.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...