Џејмс го пропушти мечот со Минесота поради настинка

Леброн Џејмс поради настинка го пропушти мечот на Лос Анџелес лејкерс со Минесота тимбервулвс рано утрово.Тимот од Лос Анџелес без својата прва ѕвезда во составот, загуби со 127:117.

Во саботата, Леброн им помогна на Лејкерси да ги совладаат Кливленд кавалирс, постигнувајќи 24 поени и 12 асистенции.

Триесет и деветгодишниот кошаркар го пропушти 11-от натпревар од сезоната 2023/24. Неговиот просек е 25,4 поени, 7,2 скока и 8,2 асистенции по натпревар.

По 79 одиграни натпревари сезонава во НБА-лигата, Лејкерс имаат биланс 45 победи и 34 порази и се наоѓаат на 9. место во Западната конференција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...