Фетел го извози најбрзиот круг на првиот тренинг во Шангај

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, го имаше најдоброто време на првата тренинг сесија возена пред главното случување на Големата награда на Кина.Со резултат од 1.33.911 минута, тој го извози најбрзиот круг.

Второ време постигна Луис Хамилтон од Мерцедес – 1.34.118. Трет беше клупскиот колега на Фетел, Шарл Леклар – 1,34,167. По нив следуваа Ботас, Риардо, Гесли, Квајт,….

Главната трка во Шангај, од шампионатот во Формула 1 ќе се вози в недела со почеток во 8 часот и 10 минути.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...