Раиконен: Им кажав во тимот дека ако на нешто се пожалат веднаш ќе заминам

Поранешниот пилот на Ферари, Кими Раиконен кој оваа сезона вози за Алфа Ромео, јавно кажа дека ќе си замине од клубот во случај да стигнат поплаки на негова адреса.– Многу екипи ги ограничуваат пилотите, не дозволувајќи им на тие да преземат ризици од патеката. Јас не сум го прочитал договорот, затоа што, колку што разбирам, во него нема нешто што не чини. Кога за прв пат разговаравме со Алфа Ромео, им реков дека ако се жалат на нешто, веднаш ќе заминам, изјави Раиконен.

Постојат многу опасни работи во животот. Се разбира, треба да бидете внимателни. Но, треба да зборувате за проблемите кога ќе се појават, а не веднаш да се „ронат солзи“, додаде еден од најискусните пилоти во Формула 1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...