Мексико останува во календарот на Формула 1

Трката за Големата награда на Мексико ќе остане на календарот во Формула 1 шампионатот.Градоначалникот на Мексико, Клаудија Шејнбаум, на својата страница на Твитер објави дека оваа недела ќе биде потпишан нов договор, објави Би-Би-Си.

Планирано е дека покрај „Големата награда на Мексико“, „Гран при на Холандија“ и „Гран при на Виетнам“ ќе се појават на календарот на следната сезона.

Ќе испадне „Гран-при на Германија“. Така, во 2020 година ќе има 22 трки во сезоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...