Кинеското Гран-при 2020 во Формула 1 откажано поради коронавирусот

Федерацијата на спортови во Шангај издаде официјална изјава во која се вели дека сите големи спортски настани во регионот се откажани се додека не се искорени епидемијата на коронавирус.Така, кинеското Гран-при е официјално откажано од локалните власти.

Во исто време, Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) и раководството на Формула 1 сè уште не дадоа официјални изјави за откажување или одложување на натпреварот.

Претходно беше откажано Гран-при на Кина во Формула Е шампионатот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...