Фетел купил акции во Астон Мартин

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел купи акции во автомобилската компанија Астон Мартин, тоа го потврди и самиот Германец пред почетокот на викендот за ГП на Ајфел.Фетел, кој ќе се приклучи на тимот на британската компанија на почетокот на следната година, откако не му беше продолжен договорот со Ферари, стана уште една влијателна фигура во светот на Формула 1, стекнувајќи акции во Астон Мартин. Покрај него, акции има и Лоренс Строл, кој следната година ќе го ребрендира тимот на Рејсинг Поинт како Астон Мартин, а акции има и шефот на Мерцедес, Тото Волф, како и Мерцедес, кој поседува 5 отсто од Астон Мартин.

– Мислам дека секој е слободен да прави што сака со свои пари. И колку што знам, Астон Мартин е јавна компанија и секој може да купи акции во неа. И да, имам акции, но точната сума не е важна и нема да зборувам за тоа, рече Фетел пред почетокот на викендот во Нирбургринг.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...