Хамилтон: Постарите возачи ме понижуваат, како да се опседнати

Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон го достигна рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи, тој е на добар пат и да го достигне по бројот на титули, но сепак смета дека не е почитуван како што заслужува.– Многу луѓе сè уште ме омаловажуваат. Особено постарите возачи. Тие се опседнати со тоа. Не знам зошто. Можеби еден ден ќе го преболат тоа. Но, јас имам огромна почит кон легендите од минатото, за сите. Ги ценам, бидејќи знам дека беше тешко, времето беше поинакво. Беше неверојатно тешко за нив и тие остануваат легенди, вели Британецот.

Тој признава дека е многу повреден од коментарите дека победува затоа што го има најдобриот болид.

– За 20 години, кога ќе погледнам наназад, можам да ветам: нема да омаловажувам ниту еден млад возач кој е успешен, рече тој.

Хамилтон оствари 91 победа во кариерата и има шест титули во Формула 1.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...