Ред Бул го претстави болидот за новата сезона

Тимот Ред Бул го претстави болидот за новата сезона, објавено е на Твитерот на Формула 1.Болидот ќе го носи името „RB16B“.

Надворешно, автомобилот не се разликува многу од неговиот претходник, но новиот има поразработена површина на странични дефлектори и покомпактен заден дел.

Исто така на автомобилот сега има банери на спонзори кои дојдоа во Ред Бул со доаѓањето на Серхио Перез. Новата сеззона во Формула 1 шампионатот ќе стартува на 28 март со трката за Големата награда на Бахреин.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...