Еклстоун: Нема луѓе како Раиконен во Ф1, сите станаа како роботи

Поранешниот извршен директор на Формула 1, Берни Еклстоун, модерните пилоти ги гледа како роботи кои не можат да се споредат со светскиот шампион од 2007 година Кими Раиконен, кој се пензионираше минатата година.– Како личност, Кими е само одлично момче. И како тркач … тој е вистински тркач! Такви луѓе се потребни. Тој брка и не се грижи многу за мислењата на другите луѓе. Наместо тоа, тој им го дава своето мислење. Денес има малку луѓе како Кими, всушност нема. И тоа е проблемот. Сите станаа како роботи: слушаат и прават што им се кажува, а не постапуваат како што им одговара, потенцира Еклстоун.

Кими Раиконен е последниот возач кој на Ферари му ја донесе шампионката титула. Тој на Формула 1 патеки беше 19 сезони. Поради неговиот карактер го доби прекарот „Ајсмен“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...