Верстапен ги сподели своите очекувања за последната трка

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен изјави дека сака да ја заврши неверојатната сезона на тимот со победа на Големата награда на Абу Даби.- Абу Даби секогаш ми враќа убави спомени за мене и за тимот. Освојувањето на мојот прв шампионат за возачи овде е спомен што никогаш нема да го заборавиме. Беше долга, но успешна сезона и со нетрпение ја очекувам паузата и слободното време. Целиот тим работеше неверојатно напорно и секој заслужува добар одмор и време со своите пријатели и семејства. Ова е последен притисок во годината и се надевам дека ќе ја завршам оваа сезона на високо ниво, изјави Верстапен за „Racingnews365“.

Големата награда на Абу Даби ќе се вози од 24 до 26 ноември.

Оваа сезона Холанѓанецот има 18 победи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...