Хамилтон: Секој возач во Формула 1 сега би сакал да седне зад воланот на болидот на Ред Бул

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека би бил заинтересиран да вози неколку круга во болидот на Ред Бул.

- Апсолутно секој возач кој се натпреварува овде сонува да биде зад воланот на победнички автомобил. Секој Формула 1 возач сега гледа во болидот на Ред Бул и би сакал да седне зад воланот. И не велам себеси дека не би сакал да бидам зад воланот на болидот на Ред Бул - да почувствувам колку е навистина добро. Имавме две тешки сезони. Но, ако работиме да го подобриме нашиот болид и да ја достигнеме конкуренцијата, тоа ќе донесе повеќе задоволство отколку ако веднаш седнам зад воланот на подобар болид, изјави Хамилтон за „Racingnews365“.

На крајот на сезоната 2023 година, Ред Бул го освои шампионатот за конструктори, освојувајќи 860 поени, Мерцедес го зазеде второто место.

Макс Верстапен стана светски шампион, Хамилтон сезоната 2023 ја заврши на третото место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...