Селекторот Брестовац со 28 ракометари на подготовките за ЕП

Селекторот на машката ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац, повика 28 ракометари кои ќе бидат кандидати за настап на Европското првенство во јануари.На листата нема поголеми изненадувања, Брестовац се потпира на проверени сили. Првиот собир на македонскиот национален тим е закажан за 21 декември. Во текот на подготовките, „црвено-жолтите“ ќе имаат пет контролни натпревари, по што ќе се искристализира кои ракометари ќе го носат дресот на шампионатот.

Во првата фаза на ЕП, во групата во Виена, македонската репрезентација ќе биде во група со Украина (дуелот со нив е на 10 јануари), Чешка (12 јануари) и домашната Австрија (14 јануари).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...