Ѓоковиќ со извинување: Многу ми е жал не беше намерно

Првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ  беше дисквалификуван од US Open, откако несакајќи, со топче, ја удри линиската судијка на мечот против Карено Буста.

По дисквалификацијата од турнирот, тенисерот се огласи на социјалните мрежи, каде напиша дека ќе се потруди целото непријатно искуство да го претвори во важна животна лекција.


-Целава ситуација ме прави навистина тажен и празен. Проверив како се чувствував линискиот судија и според информациите кои што ги добив се чувствува добро, фала му на Бога. Нејзиното име не можам да ви го откријам поради зачувување на нејзината приватност. Многу ми е жал што и нанесов таков стрес. Не беше намерно. Беше погрешно.
Сакам ова непријатно искуство, дисквалификацијата од турнирот, да ги претворам во важна животна лекција, со цел да продолжам да растам и да се развивам како човек, но и како и тенисер.

Им се извинувам на организаторите на US Open. Многу сум му благодарен на својот тим и семејството што ми пружаат силна поддршка, како и на моите навивачи кои секогаш се со мене. Ви благодарам и жал ми е. Ова беше тежок ден за сите, напиша Ноле.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
* * *
Си биле две крави, едната рекла Муууууу, што рекал другата?
- Пу, ми го зема зборот.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на авиоконтролорите
1632.- Роден е англискиот архитект Кристофер...
1728.- Пожар уништи поголем дел од Копенхаген.
1784.- Роден е англискиот државник Хенри Џон...