Ѓоковиќ: Во вториот дел од сезоната имам многу попозитивен однос кон турнирите

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ проговори за своето расположение пред Мастерсот во Париз каде ќе ја брани титулата.– Во вториот дел од сезоната имам многу попозитивен однос кон турнирите. После се што се случи во Австралија, бев во емотивна прострација, а тоа влијаеше на мојата игра. Морав да најдам баланс, да го најдам посакуваното ниво на игра. Во текот на земјената сезона, засилив. И тогаш, во вистински момент, дојде Вимблдон. Оваа победа ми даде голема самодоверба. И огромно олеснување, со оглед на се што се случи. По Вимблдон не играв многу: Лејвер куп, Тел Авив, Астана. И играв многу добро. Генерално, имам добри резултати на затворени терени. Сега треба да се повторат, бидејќи работев многу напорно, изјави Ѓоковиќ.

Србинот обезбеди директен пласман во 1/16финалето на Мастерсот во Париз каде ќе се соочи со подобриот од мечот Шварцман – Креси.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...