Без Стоилов против Германците

Македонскиот ракометен шампион Вардар, ќе биде без Стојанче Стоилов во составот на двата четврт-финални натпревари против Флензбург.

Стоилов се повреди на натпреварот против Хамбург на гостински терен и времето кое треба да го помине во рехабилитација изнесува 4 недели, потврдија од клубот. Тоа значи дека Стоилов нема да биде во можност да насѕапи на двата натпревари против Флензбург (дома и на гости).

По мирување од четири недели, Стоилов повторно ќе оди на преглед, за да се утврди состојбата на неговото колено.

И покрај тоа што нема да биде во можност да настапи на дуелите против Флензбург, Стоилов е оптимистички расположен за двомечот со германскиот тим.

“Посакував ваков исход од ждрепката, а тоа најмногу го посакуваше и целата екипа на Вардар. Од тоа што досега го прикажаа нашите потенцијални противници, мислам дека Флензбург најмногу ни одговара. Иако станува збор за германски тим, се надевам дека ќе одиграме квалитетно како и на мечот со Хамбург и ќе се пласираме на фајнал-фор” – изјави Стоилов.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...