Страстен секс за побрзо зачнување

Паровите кои сакаат да зачнат дете треба да имаат еднакво возбудлив и страстен секс како на почетокот на врската, бидејќи веројатноста да зачнат дете драстично се зголемува, открија научниците.

Жестокиот секс го подобрува и го зголемува количеството на сперма. Исто така, јакиот оргазам кај жената ја зголемува веројатноста нејзината јајце клетка да биде оплодена.

Новото истражување им сугерира на паровите кои имаат проблеми со зачнувањето да го зачинат сексуалниот живот и да посветат посебно внимание на плодните и неплодните денови.

Научниците од универзитетот во Шефилд кои го проучуваат проблемот со плодноста, тврдат дека оние парови кои имаат проблеми со зачнувањето на дете имаат механички, досаден и рутински секс.

Просечен маж во тек на водењето љубов исфрла 250 милиони сперматозоиди. Со јака стимулација и жежок секс таа бројка може да се зголеми за 50 отсто. Здравата сперма подобро патува до јајце клетката. Квалитетен и возбудлив секс го зголемува квалитетот на спермата.

Научниците велат дека женското сексуално задоволство со „див“ секс не само што доведува до појак оргазам, туку ја зголемува и плодноста. Поради тоа тие препорачуваат паровите кои сакаат да зачнат дете треба повеќе да се грижат за сексуалниот живот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби