Cupra Formentor SUV во 2020

SEAT ќе додава уште модели во нивниот под-бренд Cupra во 2020 со лансирањето на Formentor SUV купе моделот кој таа година треба да се појави на пазарот, по кој ќе следат регуларни SEAT верзии со помалку моќен погон.Cupra Formentor е купе верзија на Cupra Ateca, но има и некои стилски елементи од новиот SEAT Tarraco.

Разликите помеѓу Tarraco и Ateca вклучуваат поагресивен дизајн на предниот браник, понагласени сводови над тркалата, поголем заден спојлер и др., додека регистарската табличка е поместена на задниот браник наместо на вратата.

Задните фарови кои се протегаат од крај до крај на автомобилот се превземени од SEAT Tarraco, а идентични со тој модел се и дизајнот на предните фарови и предната решетка.Внатре, Cupra Formentor има дигитална инструмент табла и 10-инчен панорамски infotainment систем со сателитска навигација.

Formentor е напојуван од plug-in хибриден погон со моќност од 245 коњски сили, чии спецификации уште не се објавени, но се очекуваат тоа да биде истата комбинација која Skoda ја имаа претставено во нивниот Vision RS концепт на Paris Motor Show минатиот октомври.

Formentor ќе има домет од 50km. само со електричниот погон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе и Гоце се враќаат дома од кафана, ама одлучуваат да одат по краткиот пат, преку гробишта. Само што влегле на гробишта, слушаат тие силно удирање. Се преплашуваат и двајцата,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1807.- Во Ница, е роден Џузепе Гарибалди,...
1826.- Умре Томас Џеферсон, трет претседател на...
1884.- Во знак на сеќавање на раѓањето на САД на...
1934.- Во Париз умре Марија Кири-Склодовска,...