Renault Koleos со фејслифт

Renault ја лансираа подновената верзија на нивниот Koleos SUV, со фејслифт кој вклучува подобрен стајлинг на екстериерот, променет ентериер со подобрен infotainment систем и 2 нови мотори. Во продажба треба да се појави во октомври, а цените ќе бидат објавени во јули.Стилските промени не се преголеми и вклучуваат поширока предна решетка, ревидиран заден браник со поголем дифузер, LED фарови како дел од стандардната опрема. Купувачите ќе имаат избор и од двобоен дизајн на алуминиумските бандажи и нова „Vintage Red” металик црвена боја.

Ентериерот има променет тапацир, а задната клупа сега како дел од стандардната опрема ја има функцијата за наведнување во 2 фази. 7 и 8.7 инчните екрани на infotainment системот имаат софтверски апдејт и нудат поддршка за приказ на Apple CarPlay на целиот екран.Новите дизел мотори се 1.8 литарски 4-цилиндричен турбо од 150 коњски сили, 340Nm вртежен модел, CVT менувач, погон на предните тркала и СО2 емисии од 143g/km, како и 2.0 литарски 4-цилиндричен турбо од 190 коњски сили, 380Nm вртежен момент, погон на сите тркала и СО2 емисии од 150g/km.

Стандардниот пакет сигурносни системи на подновениот Koleos ќе вклучува адаптивна контрола на крстарење, контрола на климата во 2 зони, влез без клучеви, амбиентално осветлување на ентериерот, автоматско паркирање и задна камера. Купувачите ќе можат да изберат Iconic или GT Line спецификации.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Патролира цајкан навечер по парк, кога гледе мрда некоја грмушка.
- Кој има таму викнал, и излегува гол дечко. Што правиш таму?
- Еве е..м
- Опаа, на јавно место, ај казна 1000...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...