Porsche 718 Spyder

Porsche 718 Spyder е по „хардкор“ верзија на популарниот Boxster, кој како и претходните Spyder модели има кров кој може да се отстрани и складира во задниот дел, наместо таков кој што се превиткува.Новиот Spyder има 4.0 литарски, 6-цилиндричен мотор со моќност од 420 коњски сили, 40 повеќе од претходниот Spyder модел. Вртежниот момент е 420Nm, а на располагање ќе биде само еден менувач и тоа 6-брзински мануелен.

Од Porsche тврдат дека новиот 718 Spyder забрзува од 0-100км/ч. за 4.4 секунди, додека максималната брзина му е незначително пониска од онаа на Cayman GT4 и изнесува нешто над 300км/ч.718 Spyder е спуштен за 30mm поблиску до патот во споредба со конвенционалниот Boxster, има алуминиумски моноблок сопирачки (со опција за композитни керамички), а задниот спојлер автоматски се извлекува при брзини од над 120км/ч. Цената на овој модел е 82 400 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Патролира цајкан навечер по парк, кога гледе мрда некоја грмушка.
- Кој има таму викнал, и излегува гол дечко. Што правиш таму?
- Еве е..м
- Опаа, на јавно место, ај казна 1000...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...