Alpine A110S наскоро во салоните

Новиот Alpine A110S, ривалот на Porsche 718 Cayman ќе пристигне наскоро во салоните, по цени од 60 450 евра, а ќе има подобрен 1.8 литарски мотор, подобрувања на шасијата како и побрзо забрзување од 0-100км/ч. од сегашниот модел, кое ќе изнесува 4.3 секунди (во споредба со сегашните 4.4).Моќноста ќе му биде зголемена за 40 коњски сили и ќе изнесува 290 коњски сили, а ќе има 320Nm вртежен момент, максимална брзина од 260км/ч, потрошувачка од 18.2км/л. и CO2 емисии од 146г/км.

Подобрена ќе биде суспензијата и контролата на стабилноста со амортизери кои ќе бидат 4мм пониско поставени и 50% поцврсти, а секој A110S модел ќе има Brembo сопирачки.Стандардната опрема ќе вклучува Focal музички систем и сензори за паркирање, како и телеметричкиот систем на Alpine.

Опционалните надградби ќе вклучуваат сјаен кровен панел од јаглеродни влакна (кој ја намалува тежината на возилото за 1.6кг.), зајакнати алуминиумски бандажи, специјални сигурносни појаси со финиш од јаглеродни влакна и сл.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...