2020 Porsche Macan GTS

2020 Porsche Macan GTS е верзија на овој SUV на Porsche која е фокусирана на перформанси, се наоѓа помеѓу Macan S и Turbo, а веќе може да се нарача по почетна цена од 69 300 евра.Macan GTS е напојуван од помалку потентна верзија на Turbo погонот – 2.9 литарски V6 мотор со моќност од 380 коњски сили, 520Nm вртежен момент, забрзување од 0-10км/ч. за 4.9 секунди, и максимална брзина од 260км/ч. Официјално, Macan GTS има потрошувачка од 10.6км/л., и СО2 емисии од 218г/км.

Како стандарден дел од опремата GTS има адаптивни амортизери, и е за 15мм. поблиску до земјата од Macan S. Опционално, купувачите можат да доплатат за воздушна суспензија која возилото го спушта за уште 10мм. На располагање се 3 опции на дискови за сопирачките – стандардни челични од 360мм. за предните и 330мм. за задните тркала, како и премачкани со тунгстен карбид (390мм/356мм) и јаглеродно-керамички (396мм/370мм).

Внатре, централните панели на седиштата како и наслоните за рацете се од Алкантара, додека низ кабината има акценти од четкан алуминиум.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...