Dave`s Kitchen: Рецепт за брза и сочна мусака

Доколку се мислите што вкусно да му подготивите за вашето семејство, тогаш ова е рецептот за вас. Речиси сите знаеме како да подготвиме мусака, но Dave’s Kitchen ви ја споделува неговата верзија на овој омилен рецепт.Потребни состојки:

 • 500 г компири, излупени и исечкани на листови
 • Сол и мелен црн пипер по вкус
 • Маслиново масло
 • 500 г мелено месо
 • 1 главица кромид, ситно исечкана
 • 1 лажичка сенф
 • Маслиново масло
 • 1 морков, ситно изрендан
 • 2 чешниња лук, ситно исечкани
 • 2 лажички мешан сув зеленчук
 • 2 лажици свежо исечкан магдонос

За преливот:

 • 5 јајца
 • 500 мл. млеко
 • Сол по вкусПрочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби