Совети за здрав оброк за контрола на тежината, чини околу 100 денари

Фитнес-тренерoт Ема Логсдон неодамна на својот Тикток-профил објави кој оброк придонел за нејзиниот губиток на вишокот килограми.

- Ова е мојот главен ручек за којшто се потребни две минути да се подготви... Има 40 грама протеини и чини помалку од два долари, вели таа во нејзиното видео.

Таа потоа го објаснува рецептот што „чини околу 100 денари“ и содржи варен ориз, варена боранија, печено пилешко и малку авокадо. За сѐ тоа, девојката користи и вага за да знае колку точно протеини, јаглехидрати и масти ќе има нејзиниот оброк.
@emlogsdon.fit cheap, good, AND healthy ?! 🤤 #diet #highprotein #gym #weightloss ♬ Aesthetic - Tollan Kim

Фората, според Ема, е во тоа да се земе од сите производи во поголеми количини (за да се заштеди време) и потоа тие се делат на помали порции, заради заштеда на пари

Како што Ема истакнува на крајот од видеото, нејзиниот оброк содржи 472 калории, 40 грама протеини, 13 грама масти и 48 грама јаглени хидрати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
43.п.н.е.- Убиен е римскиот оратор, политичар,...
1598.- Роден е Џовани Лоренцо Бернини,...
1863.- Роден е италијанскиот композитор Пјетро...
1894.- Умре Фердинанд де Лесенс, француски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби