• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Претежно облаци

6°C
Битола
Претежно облаци
5°C
Охрид
Облачно
5°C
Скопје
Виц на денот
Игорче зачуден ја прашува сестра си:
- Ај разбирам тато што избега од дома, ама папагалот? Него барем редовно го храневме.

* * *
- Кој е најбрзиот пат до машкото срце?
- Со...
 
 
WEBmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
НЕДЕЛА, 25 ЈАНУАРИ 2015 00:14:00 АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА: Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива по влажни...
Верски календар
маченица Татјана. Света Татјана потекнувала од видно римско семејство. Татко и три пати бил префект на Рим. Уште од младоста била длабоко проникната од Христовата вера, а...
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...