Борисов: Против мене бил организиран атентат, нарачател бил Ахмет Доган

Сакаа да ме убијат

Софија, 21 февруари 2013 (МИА) – Ахмет Доган е нарачател на атентат врз Бојко Борисов, тоа го изјави денеска од парламентарната говорница премиерот во оставка на Бугарија Бојко Борисов.

Атентатот се подготвувал пред претходните избори. Изјавата на Борисов беше дадена по провокација од пратеник од ДПС (Движење за права и слободи) за врските на Борисов со организиран криминал.

– Очигледно ги минавте сите граници и сакам да знаат луѓето дека во тој документ во разузнавањето се вели дека заради многу сериозни интереси на меѓународниот криминал, се подготвува атентат и нарачател е Ахмет Доган, изјави Борисов.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...